Magento 1 vs Magento 2 – subiektywna ocena z perspektywy osoby zarządzającej

Z magento mam styczność już półtorej roku. Do tej pory miałam okazję pracować z wersją 1.9, ale swój własny projekt opieram o najnowszą wersje 2.1.5.

Jako osoba zarządzająca sklepem, ale i jako grafik cenie sobie kilka rzeczy jeżeli chodzi o wszelkie narzędzia czy platformy.

Zawsze zwracam uwagę na intuicyjność interfejsu, przejrzystość, możliwości, ale i walory graficzne.

Różnicę między magento 1.9, a 2.0 widać już na pierwszy rzut oka. Layout panelu administracyjnego został całkowicie przerobiony. Wersja 1.9 oferuje dość oporną szatę graficzną utrzymaną w stonowanej chłodnej kolorystyce z kolei 2.0 zostało mocno odchudzone graficznie i stało się dzięki temu minimalistyczne.

Dashboard

W porównaniu do 1.9 wersja 2.0 na wejściu do panelu nie oferuje nam mnóstwa danych z naszego sklepu w ciężkich boxach zawierających tabele. W najnowszej odsłonie otrzymujemy informacje podane w bardzo smaczny i przejrzysty sposób, a zarazem utrzymany w nowoczesnym stylu. 

 

Menu

Kolejna kwestia to menu, które w nowej wersji zostało umieszczone po lewej stronie i podzielone na sekcje. Z panelu sklepu korzystają zarówno sprzedawcy, analitycy, marketingowcy czy ogólnie administratorzy dlatego to rozwiązanie uważam wręcz za doskonałe.Dzięki temu, każdy wie gdzie ma się kierować. Magento 1.9 swoje menu utrzymywało w głównej belce nie mniej jednak te sekcje są bardziej ogólne, bardziej porozrzucane i czasami ciężko coś szybko znaleźć.

 


 

Product

W magento 2 jest jeszcze jedna rzecz, która moim zdaniem jest rewelacyjna bo pozwala przede wszystkim na oszczędność czasu, a mianowicie skrócony proces dodawania produktu. Genialnym rozwiązaniem było zamieszczenie najistotniejszych rzeczy dotyczących produktu w pierwszej zakładce. W wersji 1.9 jest zdecydowanie za dużo przeklikiwania się między zakładkami.

Oczywiście między wersjami 1.9 a 2.0 jest jeszcze sporo innych różnic, ale te wymienione przeze mnie są w mojej pracy bardzo istotne dlatego nowa odsłona silnika zdecydowanie zasługuje na wielką pochwałę.

One thought on “Magento 1 vs Magento 2 – subiektywna ocena z perspektywy osoby zarządzającej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *